BioSIS Biyoreaktör Sistemi
Referanslarımız

BioSIS Biyoreaktör Sistemi

BioSIS Biyoreaktör Sistemi
Marka: BioSIS
Ürün Kodu: BSS
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Açıklama Yorumlar (0) Benzer Ürünler (8)

BioSIS Biyoreaktör sistemi, kompakt mimarisi ile  biyoteknolojinin her alanındaki geniş çaplı ihtiyaçlara cevap vermek için özel olarak dizayn edilmiştir. Özellikle sistemin uzaktan izleme özellikleri, kullanıcılara yaşadığımız çağa uygun “mekandan  bağımsız” çalışma olanağı sunmaktadır. Farklı lokasyonlardan ve multidisipliner çalışmalarda bir ihtiyaç haline gelmiş olan çok kullanıcı erişim olanakları da sistemin operasyonel mükemmellik düzeyini yükseltmiştir.

Teklif Talep Formu İçin Tıklayınız

 

Sistem Komponentleri:

 

1- Biyoreaktör / Fermentör Tasarımı: Tamamen kullanıcı taleplerine göre özel olarak dizayn edilen reaktör ünitesinde bir çok fiziksel ve analitik parametreyi kaydeden sensörler bulunmaktadır. 

  • Ölçülen, kaydedilen ve/veya kontrol edilen paramatreler: pH, Çözünmüş Oksijen (DO), İletkenlik, sıcaklık, optik dansite (OD), karıştırıcı hızı, seviye, biyokütle, çıkış gazları analizi, besleme hızı - debisi ve kullanıcın talebi doğrultusunda diğer parametreler. 
  • Reaktör sistemleri bir ya da daha fazla olabilir. BioSIS ile tüm sistemi tek bir kontrol ünitesiyle kontrol edebilirsiniz.
  • Bioreaktör / Fermentör sistemi kullanıcıların tüm taleplerini karşılayabilen çok geniş port seçeneklerine sahiptir. Sistem modüler olarak sunulduğundan kullanıcı sadece ihtiyacı olan komponentleri talep eder. Böylece maliyet düşmüş olur. 
  • Bununla birlikte, sistemin tüm bölümleri otoklavlanabilme özelliğine sahiptir.

2- Kayıt ve Kontrol Ünitesi: Temel olarak reaktör (ler) deki sensörlerden gelen bilgiyi kaydeder, yorumlar ve kullanıcının istediği aksiyonu (otomatik kontrol) üretir. BioSIS, bu temel fonksiyonu, laboratuvar ve endüstriyel ihtiyaçların tamamına cevap verecek bir elektronik dizayn ortaya koymuştur.

  • “Dokunmatik ve uzun ömürlü ekranı” ile kolay kullanım ve 7-24 kesintisiz – sorunsuz kullanım olanağı sağlar.
  • Kayıt ve İzleme Fonksiyonu: BioSIS, biyoreaktör / fermentör sisteminde bulunan tüm sensörlerden gelen verileri kaydetme ve görüntüleme yeteneğine sahiptir. Kaydedilen tüm veriler dokunmatik ekranda zamana bağlı bir veri tablosunda kolayca incelenebilir ayrıca, “usb flash bellek” ya da “ethernet bağlantısı” yardımıyla dışarıya taşınabilir.
  • Veri Tablosu Ekranı: Kaydedilen veriler, "veri grafikleri ekranı" ile de her an görüntülenebilir.
  • Kontrol Fonksiyonları: BioSIS ile bioreaktör / fermentör sisteminde ölçülen pH, sıcaklık, DO, karıştırma hızı gibi parametreler online olarak kontrol edilir. BioSIS kontrol mantığı olarak PID kontrol kullanır. Bu sayede, hızlı ve hassas bir kontrol sağlanmış olur.
  • Uzaktan İzleme ve Kontrol Fonksiyonları: Farklı lokasyonlardan yürütülen çalışmalarda ve multidisipliner çalışmalarda bir ihtiyaç haline gelmiş olan "çok kullanıcılı erişim olanakları" ve "uzaktan izleme/kontrol" özellikleri sistemin operasyonel mükemmellik düzeyini yükseltmiştir. Ağ bağlantısı olan her noktadan, BioSIS biyoreaktör sistemine bağlanılarak proses online olarak izlenilebilir, kaydedilmiş veriler incelenebilir. Bununla birlikte sisteme uzaktan müdahale edilebilir, kontrol parametreleri değiştirilebilir. 
  • Güvenlik Fonksiyonları: Sistem prosesi korumak için alarm ve güvenlik fonksiyonları ile donatılmışıtır. Sisteme farklı erişim yetkilerine sahip 12 adet kullanıcı tanımlanabilmektedir. Böylece kontrol parametrelerinin yetkisiz personel tarafından değiştirilmesi engellenmekte sistem korunmaktadır. Bununla birlikte ölçülen her parametrenin farklı seviyeleri için alarmlar tanımlanabilmektedir. Donanım bazlı alarlar da tanımlanabilmekte sistem herhangi bir sensörden bilgi alamazsa alarm vermektedir. Tüm alarmlar da anlık olarak kaydedilmekte ve sonradan incelenebilmektedir. 

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: Biosis, biyoreaktor, kayıt, kontrol sistemi