Üretim Takip Panoları
Referanslarımız

Üretim Takip Panoları

Üretim Takip Panoları
Üretim Takip Panoları Üretim Takip Panoları Üretim Takip Panoları Üretim Takip Panoları
Marka: Pikolab
Ürün Kodu: PMP-1
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Açıklama Yorumlar (0)

-Andon, hattın ve proses akışının sağlıklı devam edip etmediğini gösteren ve gözle görülür hale getiren denetleme aracıdır. Andon, üretim hattında fire kaynaklı, hammadde veya yarı mamul kaynaklı, enerji kaynaklı veya herhangi bir sebeple meydana gelen problemlerde, ilgili proses ve bakım sorumlularını uyaran sistemdir. 

Bu sistem sayesinde problemler daha hızlı ve etkin çözülmekte, duruşa neden olan sebepler sisteme girilmekte ve girilen bilgiler ışığında oluşturulan veri tabanı ile çeşitli analizler ve istatistiki raporlar yapılabilmektedir. Andon sistemi sayesinde üretimdeki her bir hatta ait normal durum veya bir sorun nedeniyle ortaya çıkan normal olmayan durum anında izlenebilir, hatalı ürünlerin üretimi engellenir, verimlilik artışı ve sevkiyatın tam zamanında gerçekleşmesi sağlanır.

Sistemin kullandığı görselleştirme araçlarından led ekranlar ihtiyaca göre P-10 led panellerin istenilen boyutlarda birleştirmesiyle elde edilen ekranlardır. Bu ekranlar fabrika içinde duruma göre tüm noktalardan izleme yapılmasına olanak tanıdıkları için tercih sebebidir.

Sistemin kullandığı görselleştirme araçlarından biri de LCD ekranlardır. Birçok farklı noktaya kolaylıkla monte edilebilmesi ve görüntü aktarımı nedeniyle tercih edilirler.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Etiketler: Andon, Üretim Takip