Doppler Debimetre DFM 5.0
Referanslarımız

Doppler Debimetre DFM 5.0

Doppler Debimetre DFM 5.0
Marka: GREYLINE
Ürün Kodu: DFM 5.0
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
Açıklama Dökümantasyon Yorumlar (0) Ürün Videosu

Gösterir, İletir, Toplar ve Kontrol Eder

“Problemli Sıvılar” için İdeal 

Greyline Doppler Debimetreler atık su, kimyasallar, asitler, çamurlu sular, aşındırıcı ve viskoz sıvılar gibi kirli veya havalandırılmış sıvıların debisini ölçer. Katı madde ve hava kabarcığı içeren tüm sıvılar ve tam dolu borular için tavsiye edilmiştir.

Harici Sensör, Temassız, Bakım Gerektirmez 

DFM 5.0 sensörü, 12.7 mm / ½ inç. veya daha geniş çaplı plastik veya metal esaslı boruların dış tarafına monte edilir. Akışı ölçmek için akustik sinyal, sıvıda hareket eden parçacıklardan veya gaz kabarcıklarından sensöre geri yansıtılır. Montaj, akış sistemini kapatmadan kolaylıkla yapılır. Hareket eden sıvıyla hiçbir temas olmaz. Boru kesimine ve boru delmeye gerek yoktur. Sensör üzerinde kirlenme veya tortu, tartar birikmesi olmaz DFM 5.0 Doppler Debimetre; bir ultrasonik sensörü, 5-tuşla kalibrasyon sistemini, debi ve toplam miktarı gösteren geniş dijital göstergeyi, izoleli 4-20mA analog çıkışı ve iki adet programlanabilir
kontrol rölesini içerir. Datalogger ve kendinden güvenlikli sensör opsiyoneldir.

“Zorlu” sıvılar için tasarlanmıştır;

DFM 5.0 Doppler debimetre, boruyla temas eden, sıradan debimetrelerin kullanılamayacağı uygulamalarda en iyi şekilde çalışır. Sensör borunun dış kısmına monte edildiğinden, aşındırıcı sıvılardan ve ağır kimyasallardan etkilenmez. Akışı engelleme ve basınç düşmesi yoktur. Kolay Kurulum Her DFM 5.0 Doppler Debimetre, askılı ultrasonik sensörü,
ayarlanabilir paslanmaz çelikten montaj kelepçesi ve akustik bağlayıcı jeli ile gelir. Sensör, 12.7 mm (½”) veya daha geniş çaplı herhangi bir borunun dış yüzeyine monte edilebilir. Kurulum sadece birkaç dakikayı alır. Akışı kesmeye gerek yoktur. Basit, Tek-Kafalı Sensör Ultrasonik sinyaller, tek-kafalı sensörden gönderilir ve alınır. Monte kelepçesi (DFM 5.0 ile birlikte verilir) yatay veya dikey borularda sensörün doğru pozisyonlanmasını sağlar. DFM 5.0 otomatik olarak 152 m (500 ft.) ‘ye kadar kablo uzunluğunu kompanze eder.

Çoğu Boruda Çalışır

Greyline DFM 5.0 Debimetre Ultrasonik sesi geçiren, PVC, karbon çelik, paslanmaz çelik, dökme demir, cam elyaf gibi malzemelerden yapılmış borularda ve iç kaplamalı borularda akışı ölçer. Doppler sinyalleri hava cepleri içeren boru cidarlarından (beton ve tahta gibi) veya gevşemiş iç kaplamalı boru cidarlarından geçemezler. Basit, 5-tuşlu Menü Sistemli Arkadan Aydınlatmalı Matris Gösterge Kalibrasyon, DFM 5.0’ın yeni, kullanıcı dostu menü sistemiyle gayet kolaydır. Menüde gezinmek için ok tuşlarına basılır, ayarlar değiştirilir
ve kalibrasyon değerleri girilir. İngilizce, Fransızca veya İspanyolca menüleri seçebilirsiniz, ayarları korumak için şifre girebilirsiniz ve dijital göstergenin parlaklığını kontrol edebilirsiniz.

Ters Akış Ölçümü

DFM 5.0 her iki yönde akışı ölçer ve artı veya eksi değerleri gösterir. Ters akışı çıkartmak için veya sadece ileri akışı toplamak için Toplayıcıyı kontrol edebilirsiniz. 4mA ayarı, eksi akış ayarı olarak da seçilebilir. 

USB Flash Sürücü Destekli, Opsiyonel DataLogger

DFM 5.0 Doppler Debimetrenizi, opsiyonel dâhili 2 milyon kayıt kapasiteli datalogger’ı ile sipariş edebilirsiniz. Akış grafiklerini ve tablolarını göstermek ve dinamik akış raporlarını oluşturmak için Windows yazılımı içerir.
Sadece standart bir USB flash sürücüyü takmanız kayıt dosyalarını otomatik olarak indirmeniz için yeterlidir. Bu şekilde çok hızlı sonuç alırsınız. 

​Çalışma Prensibi

DFM 5.0 Sensör, sürekli yüksek frekanslı sesi boru duvarından, akan sıvı içine gönderir. Ses, sıvıdaki parçacık veya gaz kabarcıklarından Sensöre geri yansıtılır. Sıvı akış halindeyse, yansımış ses değişmiş bir frekansla geri döner
(Doppler etkisi). DFM 5.0, yüksek hassasiyette akışı ölçmek için bu frekans değişimini sürekli ölçer. Güvenilir Hassasiyet için Geliştirilmiş Sinyal İşleme PDFM 5.0 Doppler akış algoritması, çevre gürültüsünü ve paraziti filtre eder. Dijital sinyal işlemcisi zayıf ve bozuk sinyalleri ayırır. İşlemci doğru ölçüm yapamadığında debimetre sıfır akışı gösterecektir.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:DFM 5.0 - Kolay Kalibrasyon

 

Doppler Debimetre - 1 dakikada Sensör Montajı